Xiaomi MIUI 8i global olarak duyurdu.

373

Geçtiğimiz mayıs ayında miui 8i duyuran Xiaomi, şimdide Hindistandaki etkinliğinde yeni sürüm miuiyi global anlamda duyurdu.Global sürümün önceden gördüğümüz geliştirici sürümlerindeki tüm özelliklere sahip olmasının yanında, yeni etkinlikte yeni özelliklerde duyuruldu.

Yapılan en büyük değişiklik uygulama bildirim çekmecesinde görünüyor.Bu bölümde birleştirilmiş bildirimleri ve duruma göre renk değiştiren hava durumu panelini görebiliyoruz.

MIUI arayüzü şimdi daha da pratik oldu.Kaydırılan ekran görüntüleri adlı yeni özellik ile tüm sayfanın ekran görüntüsünü alabilir ve uzun bir ekran görüntüsü çekebilirsiniz.

MIUI 8 ile birlikte çift uygulama özelliğide geliyor.Bu özellikle birlikte uygulamaların iki versiyonunu tek telefonda kullanabiliyorsunuz.Örneğin telefonunuz çift simli diyelim, whatsapp uygulamasında iki ayrı sime hesap açarak kullanabilirsiniz.

Arayan kimliği özelliği ile sizi kimlerin aradığını otomatik olarak göreceksiniz.Örneğin büyük şirketlerden biri aradığında telefonunuz size numaranın hangi şirkete ait olduğunu gösterecek.Bu özelliğinde sadece arama ile kalmayıp, mesajlardada çalıştığını belirtelim.

 

MIUI 8in Mi 5, Mi Max, Mi Note, Mi 4i, Mi 4, Mi 3, Mi 2, Redmi Note 3, Redmi Note 2, Redmi Note Prime, Redmi Note, Redmi 2 Prime, Redmi 2 ve Redmi 1s modelleri için yayınlanması bekleniyor.

Açık betanın 11 Temmuzda, stabil versiyonun ise 16 Ağustosta xiaomi telefonlarda olması bekleniyor.