LG bu yıl Nexus’a ara verecek

379

LG, daha önce 3 adet Nexus telefonun üretimini gerçekleştirmişti. Bu yıl ise yeni Nexus telefon üretmeyeceğini resmen onayladı.

2012’den bu zamana kadar üç adet Nexus telefon üreten LG, yeni yılda Nexus akıllı telefon üreten firmalar arasın da olmayacak. LG sözcüsü yaptığı açıklamada firmanın bu yıl G5 ve senenin 2. yarısında tanıtacağı V10 modelleri üzerine odaklanacağını belirtti. LG sözcüsü tanıtılır tanıtılamaz piyasadan cam sorunu nedeni ile çekilen LG Watch Urbane LTE 2nd Edition akıllı saatin bu senenin ikinci yarısından sonra tekrar satışa sunulacağını da belirtti.

Google geçen yıl Nexus cihazları için Huawei ve LG ile işbirliğine gitmişti. Bu yıl LG olmayacağı kesinleşti. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan haberlere göre ise HTC bu sene Nexus için en güçlü adaylardan birisi olarak görünüyor. LG’nin bu kararı vermesinde Nexus modelinde kâr marjının düşük olmasını da alabiliriz. Hem S7 ile yarışacak bir G5, hem de yeni telefon ve yeniden satışa sunacağı saat ile 3 ayrı modelin yanına Nexus desteği vermemesi normal gözüküyor. G4 ve diğer telefonlara verdiği yazılım desteğini de unutmamak gerek.