Huawei akıllı telefonlarda kamerayı geliştirecek

601

 

Huawei mobil fotoğrafçılıkta kendini daha iyi konumlara çıkartabilmek için ünlü fotoğraf makine üreticisi Leica işbirliği ile yeni  telefonlar üretmeye hazırlanıyor.

Samsung Galaxy S7, Xiaomi Mi5 ve LG G5 son dönemde mobil fotoğrafçılık konusunda iyi yol aldılar. Kaliteli kameraları ile daha satışa sunulmadan yoğun ilgi görmeye başladı bile. Son dönemde mobil fotoğrafçılık gayet iyi konuma gelmiş, kaliteli kameralar ortaya çıkmıştı. Huawei de bu kategoride rakipleri ile hiçbir şekilde mücadeleye girmemişti. Ancak Leica ile işbirliğine gitmek istemesi onunda artık mobil fotoğrafçılıkta yer alacağını gösteriyor. Çinli teknoloji devinin son hamlesi mobil fotoğrafçılık üzerine olacağını belli oldu. Rakiplerinden geriye kalmayacağını da görmüş olduk.

Huawei  geçtiğimiz günlerde Japonya’da gerçekleştirilmiş olan kamera fuarı CP+ Alman menşeli ve dünyanın dikkatini çeken fotoğraf kamera üretici Leica ile ortaklık gerçekleştirdiğini duyurdu. Anlaşma içinde Huawei’in mobil fotoğrafçılık için önemli bir noktaya getirilmesi söz konusu. Bu ortaklık sadece Huawei için değil aynı zamanda Leica için de önem taşıyor. Uzun vadeli anlaşma çerçevesinde fotoğrafçılık kategorisin de mobil dünyanın en karlı işlerini yapabilirler. Leica’nın pahalı ürünleri olduğunu da unutmamak gerekli.